Kasulikku

Sügisesed tegevused
Kasulikku

10 asja ja tegevust, mis pimedal sügisõhtul soojust ja rõõmu valmistavad

Ilmad on läinud jahedamaks ning õhtud pimedamaks. See tähendab vaid üht: on alanud prõksuva kaminatule, küünalde, pleedide ja sooja kakao hooaeg. Kui sa ei ole päris kindel, mida täpsemalt õigeks meeleoluks varuda, siis kodu- ja aiakaupade pood Magaziin tuleb appi!

1. Teeküünal LED puldiga

Kui tahad olla keskkonnasõbralik, aga samal ajal ihkad tuppa sooja küünlavalgust, siis kaugjuhtimisel toimivad LED teeküünlad on selleks suurepärane valik.

2. Värvi numbri järgi

Värvimine ei ole mõeldud ainult lastele. Juba aastaid on erinevates kauplustes müügil ka spetsiaalselt täiskasvanutele mõeldud värviraamatuid. Värvimine on hea ning rahustav tegevus igas vanuses inimesele ning ideaalne ka neile, kel muidu kunstiannet ei ole. Värvi numbrite järgi ning pane ilus tulemus kasvõi seinale.

3. Pusle

Samamoodi nagu mõjub värvimine rahustavalt, on heaks aja veetmiseks ka pusle kokkupanek. Kaasa sellesse kogu pere ning õhtu saab toredasti ajusid ragistades sisustatud.

4. Kaugjuhitav nutipistik

Õhtud lähevad järjest varem pimedaks ning see tähendab, et aeg on välja otsida valgusketid ja kõikvõimalikud tulukesed. Et kõik need juba ka sinu koju saabudes kaunisti põleks ja säraks, saad kaugjuhitava nutipistikuga kasutada automatiseerimist või lülitada pistikuga ühendatud seadmeid sisse/välja ka siis, kui sa ise viibid väljaspool kodu.

5. Soolakivilamp

Roosa Himaalaja sool on tuntud oma tervist ja õhku puhastavate omaduste poolest. Usutakse, et selline soolakivist lamp või küünlaalus ruumis mõjub väga hästi viirus- ja külmetushaiguste peletajana, seega on just nüüd, viiruste perioodil, õige aeg endale üks säärane koju muretseda. Mõnus valgus on boonuseks.

6. Latern

Lisaks sellele, et pimedamad õhtud annavad märku, et aeg on kapist välja otsida kõik valgustid, siis väga mõnusa ja sooja tunde võib anda ka leegi simulatsiooniga LED latern. See väga ehedalt mõjuv latern töötab patareidega, mis tähendab, et sa ei pea muretsema, et see kas lastele või lemmikloomadele ohtlik oleks. Pealegi on sellel ka taimeri funktsioon, mistõttu ei juhtu ka midagi, kui selle kodunt välja kiirustades kogemata põlema oled jätnud.

7. Pleed

Mis saaks olla parem, kui jahedal sügisõhtul või kargel hommikul ühe sooja pleedi sisse pugeda ning kakaod, teed või kohvi nautida. Pleede ei ole kunagi liiga palju ja vastavalt tujule ning hooaegadele saab neid vahetades alati endale sobiva meeleolu luua.

8. Helkuriga ostukott

Me peame lugu keskkonnast ja ohutusest ning tuletame meelde, et pimedal ajal on väga oluline õues liikudes helkurit kanda. Poodi minnes eelista võimalusel taaskasutatavat kotti ning meil on isegi veel parem kaks ühes lahendus — pimedas helendav ostukott. Usu, sellega ei jää sa kellelegi nähtamatuks.

9. Saunakibu ja kulp

Et jahedad õhtud ning saunatamine käivad käsikäes, siis on aeg üle vaadata oma saunakomplekt. Et leil oleks kõige mõnusam ja värskendavam, siis äkki vajaks vana saunakibu ja kulp välja vahetamist? Meie ökoloogiline biokomposiidist kibu ja kulbi komplekt on lisaks loodussõbralikkusele ka väga vastupidav sauna soojusele ja niiskusele.

10. Ahjuvorm

On midagi erilist sügisõhtul maitsva prae valmistamises. Suvel kuumade ilmadega eelistasid kõik pigem midagi kerget ja jahedat, samas kui nüüd on ideaalne aeg üle vaadata, mis seisus on vanad pannid ja ahjuvormid ning vajadusel need uute vastu välja vahetada, sest just nüüd ju küpsetamise ja toiduvalmistamise hooaeg algabki!

Mõnusat sügist!

Avaldatud Postimees.ee veebiväljaandes septembris 2022.

Liitu meie uudiskirjaga kui soovid saada kiirelt ja mugavalt parimaid pakkumisi!