Kasulikku

10 soovitust aiahooaja alustuseks
Kasulikku

10 soovitust aiahooaja alustuseks

Aiahooaeg on käes! Vaata, millised on 10 soovitust, mida aiahooaja alguses meeles tasub pidada.

1. Vaata üle aiatööriistad: ehk on vaja vahetada puidust labida- ja rehavars või osta hoopis uus, metallist varrega labidas? Aeg on külvikastid, istutusalad ja kasvuhoone läbi kaevata.

2. Käi plastikust laia mururehaga õrnalt muru üle, riisu metallist aiarehaga põõsaalused ja aiasopid. Aiajäätmeid komposterisse või kompostinurka vedades võta abiks kaherattaline aiakäru või ratastel plastkorv.

3. Kas oksasaed, aia- ja oksakäärid, saed, kirved ja vikatid on endiselt teravad? Või on talvistes hoiutingimustes nende terad roostetama hakanud? Säästad puid ja põõsaid lõigates nii neid kui iseennast, kui abivahendid on ergonoomilised ja heas töökorras.

4. Fookuses on kasvuhoone! Hea valik on katuseluugi ja alumiiniumraamiga polükarbonaadist kasvuhoone. Juba olemasolev pese desin­fitseeriva lahusega puhtaks, et kahjureid vältida. Osa mullast vaheta välja ning asenda kasvuturba ja orgaanilise aiamullaga, mida müüakse erineva suurusega kottides.

5. Viimane aeg on pista kasvuhoones mulda esimesed seemned: redis, rukola, spinat, lehtsalat, till, petersell… Kui sul juhtumisi on kastekann kadunud, siis uue leiad Magaziinist, et külvid saaksid ühtlaselt kastetud! Seejärel laota neile kaks-kolm kihti katteloori, et seemned kiiremini idaneksid. Veel jõuad toas ette kasvatada köögiviljataimi, kui seemned külvi- ja pikeerimismulda torkad.

6. Aed ja taimed vajavad väetist! Iga kultuur nõuab veidi erisuguseid toiteelemente, mistõttu uuri kaupluses riiuli ees olles väetiste, toitevedelike ja –lahuste tooteinfot. Kanakakagraanuleid võid aga südamerahus peotäie laotada igale põõsale ja püsikule.

7. Mis seisus on lille-, taime- ja rõdukastid ning lillepotid? Muld neis vaheta uue vastu. Põhja laota kergkruusa, kui pole üleliigse kastmisvee äravooluavasid. Uuenda kookosamplite sisu. Vaata üle kastmistarvikud: aiavoolikud, otsikud, ühendused jms.

8. Meeleolukate valgustäppidena ilmestavad istutusalasid ja taimi solarlambid, millest väsinud võiksid asendada. Igal hooajal lisandub uudistooteid, mis aiastiili ja aiaomaniku maitsega sobivad. Romantilisse aeda võib sättida kelmika solarsilmadega looma- või linnu­figuuri, riputada puude külge või torgata mulda lihtsa joonega solarlambid.

9. Kui terrass on puhastatud, uuesti peitsitud või õlitatud, on aeg välja tuua lamamis– või ripptoolid, aiamööbel, päikesevari vms. Sea terrassile laternad ja valgusketid, mis lisavad hubasust ja toredust. Kui mõnusat olemist ohustavad sääsed, leiad tõhusaid abivahendeid küünaldest elektrilise sääsepeletajani.

10. Kevadiste aiatööde preemiaks on esimene väljas söömise õhtu, mil käiku läheb gaasi- või kuppelgrill ja selle kõrval testitakse äsja ostetud pitsaahju ja pitsa küpsetamise tarvikuid. Kui õhtu kisub jahedaks, pakuvad kõigile lisasoojust pleedid ja terrassisoojendi.

Magaziinist leiab kõike, mida aiasõber vajab – külvimullast aiatööriistade ja grillist aiamööblini. Ja seda kõike soodsate hindadega!

KAS TEADSID?
• Magaziin on 100% Eesti omanikele kuuluv kodu- ja aiakaupade kett
• 13 kauplust üle Eesti ning e-pood: pood.magaziin.ee
• Sortimendis on üle 30 000 toote nööpnõelast kummipaadini

Artikli on koostanud ajakiri Kodu & Aed ning artikkel ilmus aprill 2022 väljaandes.

Liitu meie uudiskirjaga kui soovid saada kiirelt ja mugavalt parimaid pakkumisi!