Kasulikku

10 sisustusdetaili, millega sügisel kodu hubaseks muuta
Kasulikku

10 taskukohast sisustusdetaili, millega sügisel kodu hubaseks muuta

Sügis on käes ja päevavalgust jääb aina vähemaks, mis tähendab, et aeg on üle vaadata oma pehmed pleedid ning välja vahetada aegu näinud küünlajalad. Toome välja kümme asja, millega koju tõeline hubasus luua.

Lauakate

Kui tunned, et uus serviis sai ju küll ostetud, kuid miski oleks nagu ikka laualt puudu, siis võib selleks olla lauakate. See ei pea olema suur ja raskelt mõjuv laudlina, vaid võib olla ka nõude alla mõeldud mustritega ja hõbedastes-kuldsetes toonides kate, mis lisab kohe pidulikkust ja silmailu.

Voodikate

Sageli tundub, et voodikate on miski, mis ei vaja erilist tähelepanu. Tegelikult võib täiuslikult sobitatud voodikate suurendada visuaalselt ruumi, lisada hubasust ja muuta voodi magamistoa tõeliseks pärliks. Kui eelistad neutraalsemaid toone, on hea võtta mõni silmale kergem toon nagu beež või hall ja sinna juurde vastavalt meeleolule värvilisi patju või muid detaile lisada.

Padjad

Me usume, et kardinaid, voodikatteid ja patju võib olla PALJU! Igaks hooajaks ja vastavalt meeleolule. Mis oleks sügisel mõnusam, kui üks pehme ja karvane padi, mis endale kas pea alla panna või kaissu võtta?

Pleed

Okei, üks asi võib pehmest padjast mõnusam olla — veelgi pehmem ja soojem pleed, mille sisse pugeda ja milles sooja kakaod või teed juua ning oma lemmikfilmi vaadata või raamatut lugeda. Ka pleede võib olla palju, sest jahedal sügisõhtul kulub neid alati ning samamoodi võib erinevate värvide ja mustritega igaks hooajaks just endale sobiva meeleolu luua.

LED küünal

Kindlasti käivad pimedamate õhtutega kokku küünlad, sest mis saaks olla hubasem ja romantilisem kui küünlavalgel koduse idülli nautimine? Üheks lahenduseks võib olla taimeriga LED küünal. See annab täpselt samasuguse hubase valguse nagu tavaline küünal, kuid samas ei pea sa muretsema selle pärast, et küünal põlema ununeks, sest taimeriga lülitub see ühel hetkel ise välja.

Uhke küünlajalg

Kui aga eelistaksid ikkagi päris küünlaleeki, siis eriti mõnusa valguse ja atmosfääri lood, kui paned need uhkesse küünlajalga.

Lõhnadifuuser

Kui sa ei ole lõhnaküünalde fänn, kuid tahaksid ikkagi meeleolu loomiseks mõnd head toalõhnastajat, siis proovi eeterlikke õlisid või lõhnadifuusereid. Sellised lõhnad ergutavad meeli ning toovad tuppa värske ja meeldiva aroomi.

Dušikardin

Nagu eelnevalt rääkisime, võib selliseid aksessuaare nagu patju, kardinaid ja pleede olla igaks hooajaks. Miks mitte siis luua meeleolu ka vannitoas? Vaheta suviste lilledega dušikardinad sügiskuldsete lehtedega kardina vastu ja võta seal lehtede vahel üks mõnus vann. Riiulile pane näiteks eelmainitud lõhnadifuuser ja LED küünal, taustaks lõõgastav muusika ja saadki argielust korraks eemale.

Riidestange

Me võime ju oodata küll, aga tundub, et ilmad soojemaks enam ei lähe ja aeg oleks kapist välja võtta talvejope. Kui sul veel pole eraldi nagi ja kapist muudkui riideid välja võtta ja tagasi panna tundub tüütu, siis muretse endale üks korralik riidestange. Lisaks praktilisusele lisavad need toale ka iseloomu, on väga mõnusaks kujunduselemendiks ja neid on vastavalt vajadusele mugav erinevatesse tubadesse liigutada.

Laualamp

Küünaldest me küll juba hubasuse loomisel rääkisime, kuid pimedamate õhtute saabudes ei tohiks ära unustada seda, et nii laste kui enda töölaud oleks kenasti valgustatud. Tänapäeval on laualampide valik juba nii suur. Osad näitavad kuupäeva ja kella, on juhtmega ja patareil töötavad, mõnel on praktilisuse mõttes kohe küljes ka pliiatsite hoidja. Ehk valikut on palju ja igaüks leiab kindlasti vastavalt soovidele ja võimalustele endale sobivaima.

Mõnusat sügist!

Avaldatud Postimees.ee veebiväljaandes oktoobris 2021.

Liitu meie uudiskirjaga kui soovid saada kiirelt ja mugavalt parimaid pakkumisi!