Kasulikku

10 vahendit, millega valmistada parimaid mahlu ja hoidiseid
Kasulikku

10 vahendit, millega valmistada parimaid mahlu ja hoidiseid

Sageli kujutatakse ette, et mahla või hoidiste valmistamiseks on vaja suuri masinaid ja see võtab tohutult aega. Väiksemate koguste jaoks ja enda rõõmuks tegemiseks piisab tegelikult väga vähesest. Oleme kokku pannud kõik vajaliku, mida võiks nii algaja kui juba kogenum hoidiste ja mahlade tegemiseks vajada.

1. Mahlateo stardikomplekt

Kui mõtled, mida teha kõikide nende maitsvate marjade ja puuviljadega, mida peenrad, põõsad ja puud pakuvad ning mida süüa enam ei jaksa, siis ära lase neil raisku minna ja tee need hoopis vitamiinirohkeks mahlaks. Mahlateo stardikomplekt on selleks hea abimees. Sinna kuuluvad säilituskoti hoidik, lehter sõelaga, mahla säilituskott ning kaks säilituskoti karpi.

2. Marjakorjaja

Et need kõige paremad ja küpsemad marjad kenasti kokku saaks korjatud, siis kasuta marjakorjajat. Sellega hoiad aega kokku ja ennetad ka valutavat selga.

3. Marjapuhastussõel

Samamoodi aitab aega kokku hoida marjapuhastussõel. Pane sõelale marjad, loputa need suuremast prahist puhtaks ning pista suhu või tee moosiks.

4. Mahlaauruti

Kui mahlateo stardikomplektist jääb väheks ja tahaksid juba suuremates kogustes mahla valmistada, siis üks 8-liitrine kvaliteetne mahlaauruti sobib nii mahla aurutamiseks puuviljadest ja marjadest kui ka köögiviljade aurutamiseks. Pane aurupotti vesi, puhastatud puuviljad või marjad, soovi korral suhkrut, lase veel keeda 15-20 minutit ning ongi valmis!

5. Mahla säilituskott

Valminud mahla võib valada otse nii purki, pudelisse kui säilituskotti. Viimase eeliseks on mugavus ja parem säilimine, sest mahla väljavalamiseks on koti all kraan ning iga valamise järel tõmbub kott kokku. Hapnik ei pääse kraani kaudu kotti ja mahl säilib pärast paki avamist oluliselt kauem kui näiteks purgis.

6. Purgikaaned

Kui hakkad aga moosi või hapukurke tegema ent avastad ootamatult, et purgid on, kuid kaaned on kuhugi jalutama läinud, siis leiab meilt ka sobivates mõõtmetest erinevaid purgikaasi.

7. Purk koos tangidega

Siia klaaspurki võid panna nii kurgid hapnema kui ka kuivtoidud, näiteks kuivad seened. Komplektis olevad tangid aitavad suures purgis olevat lihtsamini kätte saada või segada.

8. Mahlapress

Mahlapress on mõeldud puuviljadest mahla pressimiseks ning selle kasutamine on imelihtne ega vaja tugevaid muskleid või suurt tööpinda. Pane lihtsalt purustatud puuviljade mass mahutisse, kalluta pressi raam koos käepideme ja surveplaadiga mahuti kohale ning kinnita raami fikseerivad mutrid. Lisa raami tila alla nõu mahla kogumiseks ning viimaks jääbki üle ainult tulemust nautida!

9. Purgikaanetaja

Kaanetaja on mõeldud klaaspurkide sulgemiseks metallkaantega kodusel konserveerimisel. Et kaanetaja on keeratav laagriga, võimaldab see eriti lihtsalt ja kindlalt purgile kaane peale panna. Nii võid kindel olla, et õhk ei pääse hoidisele ligi ning kõik püsib värske pikka aega.

10. Moosilehter

Moosilehter aitab mugavalt moosi anumasse valada, ilma et miski raisku läheks või kõik ümber määrduks. Lisaks moosipurkide täitmisele on lehter suurepäraselt abiks ka kuivainete ja vedelike nõudesse valamisel.

Head katsetamist!

Avaldatud Postimees.ee veebiväljaandes juulis 2022.

Liitu meie uudiskirjaga kui soovid saada kiirelt ja mugavalt parimaid pakkumisi!