Kasulikku

Kasulikku

8 asja, millega suvel terrass või aianurk hubasemaks muuta

Esimesed soojemad ilmad on endast juba märku andnud ja kaugel suvigi enam on. Kodu- ja aiakaupade pood Magaziin pani kokku 8 asja, millega igav aianurk või terrass luua mõnusaks kohaks, kus perega toredalt aega veeta. 

Päikesevari 

Enam ei pea kuuma päikese eest tuppa peitu minema või merre sukelduma. Pane püsti üks tugev ja korralik päikesevari — nii saad kogu perega võtta soojast ja päikeselisest ilmast maksimumi. Kui hakkab palav, istu päikesevarju alla ja ongi kohe mõnusam kas raamatut lugeda või einestada. Pealegi kaitseb päikesevari ka mööblit pleekimise eest. Päikesevarjud sobivad hästi ka siis, kui pere pisemate või loomadega randa plaanid minna. Säti neile mugav koht varju alla — nii ei tee päike õrnale nahale liiga ja keegi ei pea suverõõmudest ilma jääma. 

Ripptool 

Aina enam koguvad populaarsust ripptoolid, mis on piisavalt vastupidavad, et olla mõnusaks raamatu lugemise kohaks puude vilus, või miks mitte ka rõdul, kuna oma mõõtmetelt on need üldjuhul just sellised, et mahuks hästi ka sinna. Pealegi toetuvad need enamasti alusele, mis tähendab, et seda ei pea kuhugi külge siduma või konksudega kinnitama — leia ainult sobiv koht ja naudi. 

Lamamistool 

Kui otsid aga midagi, kus saaks kogu keha ulatuses pikutada ja samal ajal päikest nautida, aga samas midagi kindlamat kui võrkkiik, siis võiks sulle hästi sobida lamamistool

Mõnus istumiskoht kohvilauaga 

Mis kõlaks paremini kui hommikukohv värskes õhus? Vastavalt võimalustele on tänapäeval kauplustes juba väga suur valik erinevat aiamööblit, mida just kas terrassile või õuemurule sättida. Kuid kuidas selles suures valikus mitte pead kaotada ja õige leida? Eelista komplekte. Nii ei pea toole, laudu ja diivaneid eraldi otsima, vaid saad kõik vajamineva, mis omavahel hästi ka kokku sobivad, korraga. Kindlasti jälgi ka materjali — mööbel olgu kvaliteetne ja ilmastikuoludele vastupidav. Kui ruumi aga napib, aga mingit mõnusat nurgakest ikkagi tahaks, võid uurida pisemaid laua-tooli komplekte.

Grill 

Mis on aed ilma grillita? Suvi ja vabas õhus toidu valmistamine lihtsalt kuuluvad kokku. Milline grill valida, sõltub muidugi pere eelarvest ja soovidest. Grill pole ammu enam lihtsalt grill. Võimalik on valida söe-, elektri- ja gaasigrilli vahel. Kui söegrill on kõige klassikalisem, siis näiteks gaasigrill kuumeneb eriti kiiresti, seda on väga lihtne kasutada ja toidule ei jää suitsu lõhna külge. Kindlasti mõtle grilli valides selle suurusele — kus te seda hoidma hakkate? Oluline on ka küpsetuspinna suurus — kui teete pigem süüa suuremale seltskonnale ja soovite valmistada samal ajal mitut erinevat toitu, võiks valida suurema küpsetuspinnaga grilli. 

Termospott 

Et sooja toitu saaks võimalikult kaua nautida, investeeri ühte korralikku termospotti. See on grillihooajal asendamatu abimees. Kõige tavalisemad võivad toitu soojana hoida kuni viis tundi, kvaliteetsemad kauemgi. Termospott leiab kasutust ka siis, kui korteris elad. Tee toit kodus valmis, pane termospotti ja sõida mere äärde piknikku pidama. 

Suveõhtu ei pea olema külm 
Soojuskiirgur annab lisaks meeleoluvalgustusele terrassile ka piisavalt soojust. Tõhus halogeenkütteseade soojeneb isegi jahedatel õhtutel pikendades nii terrassihooaega ning võimaldades seega kauem värsket õhku nautida. 

Mängunurk pere pisematele 

Kui peres on lapsi, siis võiks kindlasti ka neile tegevust olla. Valikut on palju, kõik sõltub jällegi võimalustest ja ruumist. Osta jalgpallivärav, tee ise liivakast, väike bassein, või miks mitte rõngaskiik. Kui ruumi on rohkem, mängige jalgpalli, peitust, tagaajamist… — väljas leidub tegevust ja rõõmu kõigile. 

Mõnusat avastamist! 

Liitu meie uudiskirjaga kui soovid saada kiirelt ja mugavalt parimaid pakkumisi!