Kasulikku

Enne hoidiste tegemist käi Magaziinist läbi
Kasulikku

Enne hoidiste tegemist käi Magaziinist läbi!

Hoidistaja paradiis Magaziin! Loe lähemalt, mida kasulikku võid leida Magaziini kaupluste laiast valikust.

Õiteilu on asendunud viljade valmimisega. Hoolsa perenaise jaoks tähendab see ka hoidiste valmistamise hooaja algust. Pole vahet, kas eelistada klassikalisi moose ja mahlu, kompotte ja salateid, või katsetada lõputu koguse uute põnevate retseptidega – korralikku varustust läheb vaja igal juhul.

Enne hoidistama asumist tasub vajalikud tarvikud üle vaadata – kas on olemas piisavalt sobivas suuruses purke? Magaziini kauplustes on purke väga laias valikus, alates 30 ml.

Hoidistajate lemmikud on endiselt klassikalised pooleliitrised moosianumad, ent üha populaarsemaks muutuvad ka erikujulised purgid – vali amfora või kommipurk, karukujuline, tahuline või kolmnurkne – ja saabki hoidisest kohe ka ilus kingitus.

Lai valik purke Magaziinis

Et hoolega valmistatud hoidised hästi säiliks, tuleb tähelepanu pöörata puhtusele ja hoidistatava tooraine värskusele, sama oluline on igal aastal kasutada uusi purgikaasi. Purgid ja kaaned ongi arukas osta korraga, et tagada nende kokkusobivus. Valikus on nii keeratavaid, kaanetatavaid kui ka plastmassist purgikaasi. Keeratavaid purgikaasi leidub läbimõõduga 38–100 mm ning pildi- ja värvivalik on rikkalik.

Lai valik purgikaasi Magaziinis

Pane tähele, et keeratavate kaante sulgemisel tuleb jõudu kasutada mõõdukalt, et vältida ülekeeramist – kaasi eelnevalt kuumutades on see oht suurem.

Saadaval on ka universaalne kolm-ühes-avaja, mis aitab avada nii keeratavat purgikaant kui ka plastpudelikorki ja metallpurgi kaant!

Universaalne kolm-ühes avaja

Moosi valmistamise teevad hõlpsamaks moositermomeeter, –paksendaja ja –lehter. Kirsside hoidistamisel on suureks abimeheks kirsikivieemaldaja.

Hoidistamine algab varumisest. Magaziinist saab osta anumad marjade korjamiseks – 100-milliliitristest topsidest kuni 10-liitriste ämbriteni. Heaks abiliseks on ka marjakorjajad.

Marjakorjajad

Suviseid marju ja köögivilju tasub kindlasti ka talveks külmikusse varuda. Selle tarbeks on olemas erinevad säilituskarbid suuruses 0,35 liitrit kuni 1 liiter ja säilituskotid suuruses 0,5 kuni 3 liitrit. Säilituskotte on saadaval nii soon- kui ka liugsulguriga.

Mahlateo muudab lihtsaks stardikomplekt: säilituskoti hoidik, lehter sõelaga ning nii viie- kui ka kolmeliitrised säilituskotid ja nende jaoks mõeldud karbid. Hindamatuks abiks on mahlaauruti ja mahlapressid.

Mahlateo stardikomplekt

Ka õlle-, siidri- ja veinimeistrid saavad kõik vajalikud pudelid, korgid ja tarvikud Magaziinist kaasa haarata. Veinivalmistajatele jagub veinipudeleid ja -purke 375-milliliitristest 54-liitristeni. Üha enam tuntakse huvi ka vahuveini valmistamise vastu, ka selleks on sobivad pudelid valikus olemas.

Lai valik pudeleid ja pudelikorke Magaziinis

Õllepudelite suurus jääb 330 milliliitri ja 1 liitri vahele.

Veini- ja õllemeistreid ootavad ka kääritusnõud, mulksutajad, pärm ja muu tarvilik. Uudne toode on veini happesuse vähendaja, mis on vajalik näiteks rabarberiveini valmistamisel.

Ükski pudel ei jää korgita! Vali keeratav või surutav kork või juba sulguriga pudel, mida leidub 500 milliliitristest liitristeni.

Suvisel ajal on mõnus end aeg-ajalt kosutada värskendava maitsevee või isetehtud limonaadiga, mida saab mahutada kraaniga purgis. Kraaniga purke on saadaval vahemikus 3-8 liitrit.

Lai valik, mõistlik hind

Magaziini kaupluseid leidub Valgast Viimsini ja Kuressaarest Sillamäeni ning hinnad on head isegi
allahindluseta. Eestimaise päritoluga kauplusteketti kuulub 14 kauplust ning sortimendis on üle
30 000 toote – nööpnõelast kummipaadini, seega lisaks hoidistamiseks vajalikule leiab Magaziinist hulgaliselt tooteid nii grillimiseks, aias toimetamiseks, matkamiseks kui ka vaba aja nautimiseks.

Magaziinil on olemas ka e-pood, mille tootevalik täieneb igal argipäeval. Kui soovitud toodet mõnes kaupluses kohapeal parasjagu ei ole, tasub kiigata ka e-poodi.

Artikli on koostanud ajakiri Maakodu ning artikkel ilmus juuli 2022 väljaandes.

Liitu meie uudiskirjaga kui soovid saada kiirelt ja mugavalt parimaid pakkumisi!