Kasulikku

Kasulikku

KEVAD ON KÄES! ⟩ Magaziinist leiad häid soovitusi, kuidas oma aiale uus hingamine anda ja ise tegevuses püsida.

Oleme Sinu jaoks kokku pannud kümme toodet, mis aitavad peale pikka talve taas aias toimetamisest rõõmu tunda!

Robotniiduk RoboCut XL600

Kord rääkis üks postiljon kuidas ta varahommikul, kui veel üsna hämar oli, tänaval kõndides kuulis kuidas keegi teisel pool hekki teda kõhedust-tekitavalt jälitab. Krõbistades liikus jälitaja samas suunas kui temagi. Kuniks hetke pärast selgus, et see „jälitaja“ oli robotniiduk, kes samal ajal, kui roboti omanik veel õndsalt und nautis, tema muru pügas, et aed kaunis välja näeks.

Kookosmuld

Turba ressurss on piiratud ja selle juurdekasv ülimalt aeglane. Hea alternatiiv sellele on kookosmuld, mis on valmistatud kookospähkli luuvilja purustatud kestast. Kuna kookospähklid on oluliselt kiiremini taastuv ressurss kui turvas, on kookosmulla kasutamine loodussõbralikum. Kookossubstraat suudab oluliselt paremini imada niiskust ja seda ka endast välja anda. Selle tekstuur on kergem ning õhulisem, lastes taimejuurtel vabamalt kasvada.

Kasvuhoone

Kui sinu aed on üsna tilluke, sinna ei mahu väga palju, aga ometi rõõmustaks sind üks kasvuhoone – et nautida seda imeliselt maitsvat, enda kasvatatud tomatit. Või siis tahad rõõmustada kedagi varajaste lilledega? Väike kasvuhoone mõõtudega 180 x 133 x 93 cm sobib sinu aeda imeliselt.

Kastekann

Iga rohenäpp vajab kastekannu. See kerge ja ilusa väljanägemisega kastekann Spring sobib nii aias toimetamiseks kui ka toalillede kastmiseks. Kastekannud on müügis erinevate mõõtudega.

Amplipott

Kui sa soetad aianduspoest beebitaimed, saad nendest ise kombineerida ja kasvatada imekauni lilleampli. Kui sul kodus varasemast ajast seda pole, siis osta uus amplipott, täida see suvelillemullaga ning istuta potti soovitud taimed. Polürotangist lillepott, millel on plastist vooder, on väga vastupidav nii vihmale kui ka kõrvetavale päikesepaistele.

Amplihoidja seinakonks terracotta

Kui sul on imeilus lilleampel, oleks patt seda juhusliku naela otsa riputada. Et kõik saaks esteetiliselt nauditav, siis kasuta riputamiseks amplihoidja seinakonksu terrakotta.

Veniv aiavoolik kastmispüstoliga

Küllap teab iga aiapidaja kui tüütu on kuumal suvepäeval, kui taimed nõuavad kastmist vaata et mitu korda päevas, mässata ülipika kastmisvoolikuga, et kõik taimed kastetud saaks. Üks äraütlemata mugav lahendus on veniv kastmisvoolik, mis oma algsest pikkusest venib teist sama palju meetreid veel. Mugav! Kastmispüstolil, mis komplekti kuulub, on seitse erinevat funktsiooni.

Aiakühvel

Kaheaastane Ats on vanaema kannul kohe hakkamist täis kui see aias mõne töö ette võtab. Väikemees vehib oma kollase plastmass kühvliga, mulda lendab siia-sinna, samas kui vanaema oma metallist aiakühvliga PROLINE kõik vajaliku libedalt tehtud saab. Päeva lõpuks on kõik rõõmsad ja rahul.

Solarvalgustite komplekt

Paljud imetlevad Eestimaa valgeid suveöid. Me ise ka. Aga kui soovite aias esile tuua mõnda põnevat taime või tahate, et kõnnitee oleks mugavalt valgustatud, siis selleks sobivad suurepäraselt solarvalgustid. LED päikesepaneeliga solravalgusteid on mugav paigaldada ja need näevad esteetiliselt stiilsed välja.

Murureha

Kui muru on kevadel niipalju kuiv, et sellel saab kõndida, tuleb esimese hooldustööna muru üle rehitseda. Selle töö tegemiseks sobib hästi murureha. Kogu kokku kulu, lehejäänused ja sammal. Peale koristamist on võimalik hinnata kuidas muru on talvitunud ja planeerida edasisi hooldustöid.

Avaldatud Postimees.ee veebiväljaandes aprillis 2023.

Liitu meie uudiskirjaga kui soovid saada kiirelt ja mugavalt parimaid pakkumisi!