Kasulikku

Kasulikku

Külva head, siis kasvab hea – Magaziini vanasõna

Ajakiri Maakodu on kirja pannud huvitava kirjelduse Magaziini vanasõna olemusest – tule uuri lähemalt!

Ilusaim taim on sõprus ja seda tuleb hoolikalt kasta. Hea läbisaamine nii teiste kui ka iseendaga kuulub õnneliku elu juurde. Nii on ka aiaga – anna talle ja ta annab sulle kuhjaga tagasi. Põld tasub nii, nagu harid. Kogu selline universaalne ja igihaljas elutarkus tuleb saabuva kevade ja läheneva suve ootuses kuidagi erksamalt päevakorda nii õues kui ka inimsuhetes ja enesesse vaadates.

Eestlane elab ikka loodusega samas rütmis – talve veedab omaette soojas tehisvalgustatud koopas ning jaanipäevaks puhkeb lageda taeva all koos sireli, kartuli ja suurema seltskonnaga õide.
Sõprus aiaga annab kindlustunde, et kõik kaaslased on sul alati olemas – nii need, kelle eest tahad hoolitseda, kui ka need, kelle seltsi ise meelsasti naudid. Ning miks mitte panna elus kõrva taha ka inglaste pisut irooniline veendumus, et sõpruse hoiab värske väike hekk kahe vahel.

Kas oled see, kes spaakülastuse või soojamaareisi asemel ootab põnevusega pigem hetke, mil kevadel labida esimest korda sulanud maapinda saab lüüa? JAH! Kas sinu jaoks sobiv istutusilm võib olla ka seenevihmane ja igatsed pigistavate kontsakingade asemel võimalust sirutada varbaid mugavates kummikutes? JAH! Siis peaaegu kõike praktilist, mida mõnusaks ja tasakaalustatud eluks vaja, leiad juba üle 20 aasta tegutsevast universaalse valikuga kodu- ja aiakaupade poeketist Magaziin – neljateistkümnes kaupluses üle Eesti Valgast Viimsini ja Kuressaarest Sillamäeni.

Muide – algselt 18. sajandil pigem sunniga looduna, kujunes magasiaidast – mille järgi kauplusekett oma nime saanud – toona Eesti talupoegadele usalduse, kogukonnatunde ja hakkamasaamise sümbol. Magasiaidas kanti hoolt, et häda ja ikalduse korral sealt alati ka abi saaks. Magaziin on need väärtused kaasaegses kontekstis taas au sisse tõstnud. Ostja võib kindel olla, et ka allahindluseta on hinnad alati soodsad ning kaup just see, mida eluks vaja. Rikkalik valik ja pidevalt uuenev sortiment võimaldab valida sobivaima toote mullast, seemnest, lillesibulast ja istutuspotist solarlampide, gaasigrilli ja kummipaadini.

Looduslikest materjalidest seinte-katusega madala viljahoidla asemel, on tänapäevane Magaziin avar müügisaal, milles klientidel on lihtne ostelda. Sobiva toote saab tellida digimugavalt ka e-poest, mille tootevalik täieneb igal argipäeval. Kaupluse püsivalikus on aiatööriistad vikatist aiakäruni ning romantiliseks suveks lausa kohustuslik aiamööbel pinkidest-päikesevarjudest lamamis- ja ripptoolideni. Uudistootena on muuhulgas valikus robotmuruniiduk ning uuenduslik lambavilla graanulväetis MÄÄ. Tule kindlasti poodi, sest avastamist jagub küllaga!

Kas teadsid?

  • Magaziin on 100% Eesti omanikele kuuluv kodu- ja aiakaupade kett.
  • Meil on 14 kauplust üle Eesti ning e-pood: pood.magaziin.ee
  • Sortimendis rohkem kui 30 000 toodet.

Artikkel on avaldatud aprillis 2023 ajakirja Maakodu eriväljandes Suvi Aias.

Liitu meie uudiskirjaga kui soovid saada kiirelt ja mugavalt parimaid pakkumisi!