Kasulikku

Magaziini inimesed
Kasulikku

Oled suveks valmis? Need on 10 asja, mida kindlasti varuda, et suvest maksimum võtta!

Suvi, valged ööd, grill ja värske õhk lihtsalt käivad kokku. Mida aga kindlasti varuda, et suvi eriliselt meeldejäävaks muuta? Kodu- ja aiakaupade pood Magaziin pani kokku nimekirja asjadest, mis ühel tõelisel suvefännil kindlasti olema peavad.

Lamamistool

Kui sul on oma aed või terrass, siis lamamistool lihtsalt peab seal olemas olema. Lamamistoolide maailm on väga suur ja kirju, valida saab materjali, stiili ja värvi järgi. Saadaval on isegi lihtsasti kokkupandavad lamamistoolid, mille võid panna koguni rõdule, et päevasel ajal seal kas raamatut lugeda või päikest võtta, kuid näiteks õhtul, kui päike loojunud on ja sa seda parajasti ei kasuta, saad selle ruttu kokku panna — nii ei võta see liigselt ruumi.

Rannatelk

Rannatelk on suurepäraseks lahenduseks reisijale, kes tahab korraks päevast pausi teha ja puhata, aga samuti on see ka hea kaitse keskpäevase kuumuse eest rannas. See ei ole kindlasti klassikaline telk, vaid laseb õhku läbi ja on avatud, mistõttu ei hakka seal kunagi umbne või liiga palav. See on suurepärane lahendus peredele, kel on väikseid lapsi, kelle nahka päikese eest eriliselt kaitsta tuleb. Sel samal põhjusel sobib rannatelk hästi ka kõikidele neile, kel on tundlikum ja heledam nahk, kuid kes samal ajal ei tahaks kuidagi mõnusast rannailmast ja mereõhust ilma jääda.

Aerulaud

Avasta merd, jõge või järve hoopis teise nurga alt. Sa ei pea olema proff, et aerulauda omada. Aerulaud on stabiilne, saad sellel aerutada kas istudes või seistes ning see sobib suurepäraselt nii algajale kui edasijõudnule.

Lõkkealus 

Mis saaks olla parem kui pärast ilusat suvepäeva väike grill kas siis pere või sõpradega teha? Välistingimustes kasutatav lõkkealus sobib selleks suurepäraselt, kuid seda saab kasutada ka lihtsalt tule tegemiseks, et luua mõnus atmosfäär. Kujuta ette: õhtu, linnulaul, merekohin, meeldiv seltskond, lõke ja kitarriga sõber — kas ei kõla hästi?

Telk

Suve juures üks vahvam asi on see, et saab palju õues olla ja värskes õhus ka ööbida. Üks hea ja kvaliteetne telk tagab selle, et oleksid privaatselt vihma ja tuule eest kaitstud. Mine metsa, randa või kuhu iganes soovid, pane telk püsti ja imetle Eestimaa ilu ning loojuvat päikest oma kõige kallima seltsis. Kas pole romantiline?

Magamiskott 

Pole oluline, kas lähed matkama koos perega või mõnele rannafestivalile koos sõpradega, hea ja kvaliteetse magamiskoti olemasolu on lihtsalt kohustuslik. Magamiskotti tuleks valida alati sildil oleva keskmise temperatuuri järgi ning pigem võtta paar kraadi soojem kui külmem.

Täispuhutav madrats

Teinekord on telkides aga maapind liiga kõva ja võib seljale liiga teha. Varu endale külje alla pehme matt või täispuhutav madrats. Viimast on lihtne kaasa pakkida ja see võtab vähe ruumi: kui telk on koos, lased madratsisse lihtsalt õhu sisse ning kui pärast telgi kokku paned, lased madratsist õhu välja. Seda saab kasutada ka kodus või suvilas, kui näiteks palju külalisi on ja keegi ööbida soovib, aga voodikohti kõigile ei jätku. Võtad madratsi, puhud täis, paned põrandale ja nii lihtne see ongi.

Matkatool

Kokkupandav matkatool on mugav ja kerge, aga samal ajal väga vastupidav ning sobib igasse olukorda, nii aeda, kui külalisi rohkem on, et kõik istuda saaks kui ka matkale. 

Söegrill

Mis oleks suvi ilma grillimiseta? Grillide valik on tänapäeval juba nii suur, et igaüks leiab kindlasti oma soovidele, võimalustele ja vajadustele vastava. Peamiselt on valida söe-, elektri- ja gaasigrilli vahel. Söegrill on kõige klassikalisem ja kogu sellega kaasnev protsess (süte põlema saamine, selle valmimise ootamine jne) on omamoodi rahustav. Söegrilli eeliseks on tihtipeale ka see, et seda on mugav transportida ja see on kompaktne. Kui söed on hõõguma läinud, saab liha ja vorstikesed restile panna ning grillimisega alustada. Aga miks mitte teha grillil ka pitsat, köögi- ja puuvilju… valik on suur, katseta julgelt!

Külmakast

Et toit ja jook kuumal suvepäeval võimalikult värske püsiks, hoia seda külmakastis. Sellega saad muretult piknikule või randa minna — võta kaasa mõnus jäätis, jahutav kokteil või kerge ja vitamiinirohke värske salat. Suviti on riknenud toit mitmete tervisehädade põhjustajaks. Toit, mis on jäänud näiteks kuuma autosse, rikneb väga kiiresti. Et nii enda kui oma pereliikmete tervist hoida, tasub kindlasti mõelda külmakastile, mis aitaks toitu säilitada ja värskena hoida koguni 12 tundi.

Ilusat suve!

Liitu meie uudiskirjaga kui soovid saada kiirelt ja mugavalt parimaid pakkumisi!